رستوران با موسیقی زنده

رستوران با موسیقی زنده

اگر به تازگی یک رستوران راه اندازی کرده اید و یا مدتی است که در زمینه ی این کسب و کار فعالیت دارید و به دنبال روش ها و راهکارهای جدید و قابل اجرا برای جذب مشتریان و مخاطبان بیشتر هستید، گروه مشاوران برتر به شما توصیه می نماید که ادامه ی این مقاله تخصصی را مطالعه نمایید.

آیا تا به حال به این نکته فکر کرده اید که افراد زیادی موسیقی را دوست دارند و از شنیدن آن لذت می برند؟

به نظر شما خوردن غذایی خوشمزه در هنگامی که مشتری در حال شنیدن یک موزیک دلنشین است، تا چه حد می تواند باعث ایجاد لحظاتی دلچسب برای وی گردد و شما به عنوان مدیریت رستوران چه نقشی در فراهم کردن اوقاتی خوش برای مشتریان خود دارید؟

بدون شک، موسیقی تاثیر بسیار مثبتی بر مخاطبان شما خواهد گذاشت و کمتر کسی است که از شنیدن اصوات خوش لذت نبرد. این مورد می تواند یکی از موثر ترین گزینه هایی باشد که برای مشتریان جذاب است و قطعا با استفاده از این روش طعم و کیفیت غذاها، حرفه ای بودن سرویس ها و نحوه ی پذیرایی از مشتری، دکوراسیون زیبا و راحت بیشتر برای مخاطبان هیجان انگیز تر خواهد بود اما این مورد بستگی به دانش، آگاهی و میزان تجربه ی شما دارد که بدانید که چه سبکی از موسیقی برای رستوران و مجموعه ی شما مناسب تر است؟

مشتریان، رستوران شما را خواهند شنید.

بسیاری از افراد به کار گیری از برخی موارد نظیر موزیک و یا نور پردازی را به عنوان موارد تکمیلی راه اندازی رستوران به شمار می آورند ولی این در حالی است که در سال های اخیر که مردم جامعه ی ما بیش از پیش به این نکات توجه می کنند و گنجاندن این موارد به عنوان یکی از امکانات اصلی رستوران شما به حساب خواهد آمد. بر این اساس آیا شما نمی خواهید که با استفاده از این روش مشتریان بیشتری را جذب کنید و خدمات منحصر به فرد خود را در اختیار آنان قرار دهید؟

در یک کلام بگوییم که نقش موسیقی در موفقیت یک رستوران را باید جدی گرفت؛ زیرا به همان اندازه که مشتری در بدو ورود جذب دکوراسیون و چیدمان محیط خواهد شد، آن چه شما به عنوان موزیک در نظر گرفته اید را هم، خواهد شنید و حال تصور کنید که مجموعه ی شما به عنوان یک رستوران با موسیقی زنده معروف شود، هر چند که ممکن است بسیاری از رقیبانتان نیز قبلا از این ویژگی استفاده کرده باشند اما شک نکنید که همچنان یکی از ویژگی های مورد علاقه ی مخاطبان است و باعث افزایش محبوبیت شما خواهد شد.

برای افزایش جذابیت رستوران خود، از موسیقی اصولی استفاده نمایید.

استفاده از موزیک زنده و یا آهنگ های از قبل ضبط شده ایرانی، خارجی، با کلام یا بی کلام از مهم ترین و محبوب ترین خواننده ها و یا معروف ترین البوم ها تاثیر مثبت خود را بر مشتریان رستوران خواهند گذاشت اما همیشه یک مطلبی وجود دارد که باید رعایت شود؛ تناسب و اعتدال:

  • به این معنی که موسیقی انتخابی با سبک رستوران شما و محیط هماهنگی داشته باشد.
  • همچنین توجه ویژه ای به میزان صدای آن داشته باشید تا گوش خراش نبوده و کسی به بلندی و زیادی صدا اعتراضی نکند.
  • توجه به اینکه چه افرادی در قالب اجرای فردی یا گروهی می خواهند در مجموعه ی شما اجرای موسیقی زنده داشته باشند، بسیار مهم است و قطعا آن ها باید علاوه بر مهارت در نوازندگی و خوانندگی، از ویژگی های ظاهری و اخلاقی قابل قبول و متناسب با عرف جامعه برخوردار باشند.
  • چنانچه در رستوران خود موسیقی زنده داشته باشید و یا بخواهید از آلبوم های ضبط شده استفاده نمایید، لازم است که از قبل یک لیست مشخص به صورت گلچین شده از آهنگ هایی که در یک سبک مشابه با یکدیگر و متناسب با نوع رستوران شما هستند، تهیه کنید. البته لازم است که گاهی این لیست را آپدیت نمایید تا مجموعه ای جدید و جذاب برای مشتریانتان پخش کنید.
  • در برخی موارد برای مناسبت های خاص می توانید از موزیک های خاص استفاده نمایید، برای مثال بنا به درخواست مشتریان خود آهنگی خاصی را اجرا نموده و یا به مناسبت تولد ایشان و…. ازگروه موسیقی زنده ی خود بخواهید که مشتری شما را با نواختن آهنگی زیبا سورپرایز کنند.
  • توجه داشته باشید فضایی که سعی شده است در آن از موزیک به عنوان یک گزینه ی سودمند برای تامین رضایت مشتریان استفاده شود، نباید تبدیل به مکانی گردد که در آن مسابقات فوتبال و یا سایر برنامه ها از تلویزیون پخش گردد. البته اگر از موسیقی زنده برخوردار نباشید، می توانید با قرار دادن ال سی دی بزرگ در رستوران خود و پخش کردن موزیک ویدیوهای مجاز و قانونی جذابیت های بصری را نیز به این گزینه بیفزایید.

نکته ی بسیار مهم، تناسب و هماهنگی موسیقی انتخابی با نوع رستوران

باز هم تاکید می کنیم که سبک موزیک باید با نوع رستوران شما تناسب داشته باشد، برای مثال اگر ارائه دهنده ی غذاهای فرنگی باشید، می توانید از البوم های معروف خارجی استفاده کنید و اگر رستوران سنتی داشته باشید مشتریان شما منتظر شنیدن موسیقی ایرانی، آذری و محلی هستند. می توانید در روزهایی خاص غذای محلی خاصی را ارائه دهید و متناسب با آن از موسیقی آن منطقه استفاده کنید. به طور کلی استفاده از آهنگ های لایت و با ریتم آرام برای موسیقی رستوران توصیه می گردد.

توجه به موارد مرتبط با به کارگیری موسیقی زنده در رستوران، دارای جزییات زیادی است و قطعا برایتان سودمند است که در این خصوص از گروه مشاوران برتر با برخورداری از تجارب کافی در این زمینه، مشورت بگیرید.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *