آموزش فست فود حرفه ای و راه اندازی فست فود

آموزش فست فود حرفه ای و راه اندازی فست فود

آموزش فست فود بصورت کاملا حرفه ای و تخصصی توسط گروه مشاوران برتر و سرآشپز امیر سالم در آموزشگاه تخخصی ملی تهران. دوره های آموزش فست فود تخصصی و مدرن شامل:

 • آموزش پیتزا آمریکایی
 • آموزش برگر
 • آموزش همبرگر
 • آموزش سوخاری
 • آموزش پیتزا ایتالیایی
 • آموزش استیک
 • آموزش پاستا
 • آموزش سالاد
 • آموزش سس ها
 • آموزش فست فود بصورت ورک شاپ
 • آموزش فست فود بصورت خصوصی
 • آموزش غذاهای ایتالیایی وفرنگی
 • آموزش کباب های ملل آموزش کباب های ایرانی
 • و آموزش صفر تا صد تمامی فست فود های روز دنیا

یادگیری زیر نظر سرآشپز امیر سالم متخصص درست کردن انواع غذاهای فست فودی، در آموزشگاه ملی تهران. همچنین سرآشپز امیر سالم بجز سابقه درخشان آموزشی، سابقه راه اندازی بیش از 100 فست فود و رستوران حرفه ای را در رزومه درخشان خود دارد.

علاقه مندان به آموزش فست فود می توانند از طریق شماره تماس های موجود در سایت با گروه مشاوران برتر و سرآشپز امیر سالم در اتباط باشند تا مشاوره های لازم در مورد دوره های آموزشی آموزشگاه به آنها داده شود.

ویدیویی کوتاه از دوره های ما و سرآشپز استاد امیر سالم مدرس آموزشگاه در حال آموزش فست فود در آموزشگاه ملی تهران

امروزه یکی از کسب و کارهای پر رونق در دنیا ، فست فود یا رستوران است. چرا که نیاز به غذا و تنوع غذایی در بین خانواده ها و تمایل به سمت غذاهای بیرونی امروزه افزایش یافته است. به همین دلیل ما در ادامه نکارت بسیار مهم آموزشی را برای افرادی که قصد راه اندازی فست فود بصورت حرفه ای دارند رو ذکر خواهیم کرد، پس ادامه این مقاله کاربردی را از دست ندهید.

نکات حائز اهمیت و آموزشی در راه اندازی فست فود

آنچه که باید در هنگام ایجاد یک کسب و کار رستوران داری و فست فود به آن توجه داشته باشید شامل موراد زیر است. به دقت این موارد آموزشی را مطالعه کنید تا بتوانید یک کسب و کار موفق را در راه اندازی فست فود داشته باشید.

1-­ راه اندازی فست فود خود یا نمایندگی آن

اولین نکته ای که در ایجاد یک کسب و کار در حوزه فست فود باید به آن توجه داشته باشید این است که آیا شما می خواهید کسب و کار خود را داشته باشید یا نمایندگی آن را در اختیار بگیرید. بیشتر افرادی که وارد حوزه رستوران داری و فست وفود می شوند راه دوم ، یعنی نمایندگی یک فست فود را در اختیار می گیرند چرا که این اعتقاد را دارند ، ریسک کار را کاهش می دهد. در حالی که این تضمینی برای موفقیت در کار نخواهد بود.

اولین مزیت اخذ نمایندگی یا خرید امتیاز یک فست فود دیگر این است ریسک کار را کاهش می دهد. زیرا نیازی به انجام تبلیغات مربوطه نخواهد بود و تمام بازاریابی ها و تبلیغات توسط خود شرکت مربوطه انجام خواهد شد.

از دیگر مزیت های اخذ نمایندگی ، شناخت سریع است. هنگامی که شما یک فست فود را راه اندازی می کنید ابتدا کسی از آن هیچ گونه شناختی نخواهد داشت و چند سال بعد از راه اندازی آن و با ارائه خدمات متنوع و مشتری پسند شناخته خواهد شد. اما اگر نمایندگی یک فست فود مشهور را اخذ کنید نیازی به گذراندن این مرحله نیست ، چرا که در بین مردم شناخته شده است.

توجه داشته باشید با وجود مزیت های اخذ نمایندگی یک فست فود ، دارای معایبی نیز خواهد بود. یکی از این معایب ها این خواهد بود که شما برای اخذ دریافت یک نمایندگی فست فود باید در ابتدا کار مبلغی را به شرکت یا برند اصلی فست فود پرداخت کنید. همچنین قراردادی نیز بین دو طرف ایجاد خواهد شد که باید بخشی از درآمد در ماه و یا سال را به شرکت اصلی بپردازید.

دومین عیب آن این است که شما آزادی عمل در مورد دکور ، منو و … را نخواهید داشت و باید بر طبق نظر شرکت عمل کنید.

2-­ انتخاب مخاطب یا مشتری

یکی دیگر از اصول بسیار مهم در هنگام راه اندازی هر کسب و کار فست فودی  باید به آن توجه کرد این است که شما باید مخاطب خود را انتخاب کنید. از جمله مواردی که برای انتخاب مخاطب باید به آن توجه کرد می توان به موقعیت قرار گیری فست فود ، سن مخاطب ، وضعیت مالی اشاره کرد. در کل مشتریان یک رستوران یا فست فود را می توان به دو گروه تقسیم کرد:

گروه اول: این گروه بیشتر افرادی هستند اهمیت ویژه و خاصی را برای خانواده قائل هستند و به روابط خانوادگی بسیار اهمیت می دهند. برای این افراد سعی کنید محیط دنج و آرام و مناسب یک خانواده را فراهم آورد.

گروه دوم: جوانان و نوجوانان پر شور و شوق هستند که همیشه محیط شلوغ و پر انرژی و البته فانتزی را به محیط دنج و آرام ترجیح می دهند. بیشتر مخاطبین فست فود را معمولا این گروه تشکیل می دهند.

آموزش راه اندازی فست فود حرفه ای

3-­ انتخاب منو و غذاها

از دیگر موارد مهم برای راه اندازی یک فست فود ، انتخاب منو و غذا می باشد. در منو بیشتر فست فودها آنچه که ارائه می شود شامل پیتزا ، ساندویچ ، چیزبرگرها و … به همراه انواع نوشیدنی ها است. ولی چیزی که در این جا حائز اهمیت است تنوع و مزه آن ها می باشد.

در نتیجه هنگامی که یک فست فود را دایر و ایجاد  کردید سعی کنید که منو متنوع و مخاطب پسندی را ارائه دهید. همچنین به مزه و نوع آرایش غذایی و چاشنی نیز بسیار توجه داشته باشید. چرا که هر مشتری هنگامی که برای اولین بار به یک فست فودی مراجعه می کند در صورت خوشمزه و لذیذ بودن و تنوع غذایی زیاد ، برای بار دوم نیز همان فست فودی را انتخاب خواهد کرد و به مشتری دائم آن مکان تبدیل خواهد شد.

4-­ موقعیت مکانی فست فود

از دیگر نکات بسیار مهم برای ایجاد کسب و کار فست فود ، موقعیت قرارگیری فست فود است. بسیار مهم است که فست فود در چه مکانی قرار گیرد تا توجه مشتریان زیادی را به خود جلب کند. اگر فست فودی شما منو متنوع به همراه غذاهای عالی را سرو کند ولی از موقعیت مکانی خوبی قرار نداشته باشد تا در معرض دید مخاطبان قرار گیرد ، هیچ فایده ای نخواهد داشت و مطمئن باشید در کار خود موفق نخواهید شد.

سعی کنید محل فست فود را در جایی انتخاب کنید که پر رفت و آمد و شلوغ باشد. برای مثال بهترین مکان ها برای احداث فست فود می توان به محل های نزدیک به دانشگاه ها ، مراکز خرید و جاهای شلوغ مانند مرکز شهر اشاره کرد.

یکی دیگر از مواردی که در هنگام انتخاب مکان فست فود باید به آن توجه کرد ، پارکینگ ماشین و طرح ترافیک و … می باشد.

توجه داشته باشید که مکان رستوران بسیار بر روی نرخ و قیمت غذاها تاثیر دارد. برای مثال شما نمی توانید در فست فودهای نزدیک به مدارس و دانشگاه ها ساندویج های گران قیمت را به فروش برسانید.

5-­ سرمایه و هزینه های راه اندازی فست فود

قبل از راه اندازی یک فست فود بهتر است هزینه و سرمایه لازم برای ایجاد آن محاسبه کنید. از جمله هزینه هایی که برای ایجاد فست فود باید به آن توجه کرد عبارتند از: هزینه اجاره یا خرید ملک ، دکوراسیون ، وسایل آشپزخانه ، هزینه سرآشپز و کارمندان ، هزینه های آب ، برق و گاز مصرفی ، هزینه اخذ نمایندگی یا خرید امتیاز ، تبلیغات و بازاریابی ، مالیات و …

پس قبل از راه اندازی یک فست فود سعی کنید تمام هزینه های را برآورد کنید تا در هنگام ایجاد آن با مشکلات مالی رو به رو نشوید.

6-­ شرایط کاری

 سعی کنید قبل از ایجاد یک فست فودی با یک فرد با تجربه در این حوزه کاری مشورت کنید تا با شرایط کاری آن کاملا آشنا شوید و بتوانید کسب و کار پر رونقی را برای خود ایجاد کنید.

شما باید کاملا با زمان باز و بسته شدن فست فود ، نحوه تمیزی و نظافت آن ، نحوه برخورد با کارمندان و کارمندان با مشتریان ، سفارشات مربوطه ، مشتری مداری ، حسابداری و … آشنا شوید. همیشه سعی کنید در هر شرایطی در دو شیفت کارمند ، گارسون و حتی آشپز داشته باشید.

7-­ زیر نظر گرفتن رقبا

همیشه رقبا خود را در نظر بگیرید و اطلاعاتی را در مورد کیفیت و قیمت منوهای غذایی ، خدمات ارائه شده و مشتری مداری ، دکوراسیون و … آن ها به دست آورید. حتی گاهی به عنوان مشتری نیز به این مکان ها سر بزنید تا بتوانید از موفقیت های آن ها بهره مند و استفاده کنید و از شکست های آن ها نیز تجربه کسب کنید. همچنین با رفتن به محل کسب و کار رقبای خود ایده هایی به ذهن تان خواهد رسید که می توانید از آن ها استفاده کنید.

8-­ بازاریابی

برای شناخته شدن ، جذب مخاطبین و افزایش فروش شما به تبلیغات و بازاریابی نیاز دارید. شما باید از روش هایی خاصی برای جلب توجه مشتریان استفاده کنید.

از جمله کارهایی که شما می توانید برای جلب توجه و افزایش فروش انجام دهید می توان به کوپن های تخفیف ، ایجاد محیط شاد و دکوراسیون عالی ، تبلیغات اینترنتی ، بنر ، تراکت ، کمپین های تبلیغاتی در شبکه های اجتماعی مانند فیس بوک ، اینستاگرام ، تلگرام و تبلیغات تلویزیونی شاره کرد.

9-­ صبر داشته باشید

برای شروع هر کاری و هر کسب و کاری باید صبر داشته باشید. امروزه صنعت فست فود با رشد چشمگیری رو به رو بوده است و هر روز به تعداد آن ها اضافه می شود. شروع کار در این حرفه بسیار سخت است حتی اگر شما نمایندگی یک شرکت اسم و رسم دار را اخذ کرده باشید. در هر صورت برای موفقیت در هر کاری باید پشتکار و تلاش داشته باشید تا به موفقیت برسید.

در طول راه اندازی و ایجاد فست فود خود احتمال دارد بارها دلسرد شوید اما هیچ گاه امید خود را از دست ندهید و صبور باشید.

به این نکته نیز توجه داشته باشید که هیچ گاه تعصب بیجا نسبت به کیفیت کار خود نداشته باشید. همیشه از نوع کیفیت غذا و ارائه خدمات از مشتریان خود نظر خواهی کنید و انتقادات و پیشنهادات را پذیرا باشید.

در این مقاله نکات قابل توجهی را برای آموزش راه اندازی یک فست فود در اختیار شما قرار دادیم. امیدواریم که از این نکات بهره ببرید و در کسب و کار خود به آن ها توجه داشته باشید تا بتوانید کسب و کار موفقیت آمیزی را به دست آورید. همچنین علاقه مندان به آموزش فست فود حرفه ای می توانند از طریق شماره تماس های موجود در سایت با گروه مشاوران برتر و سرآشپز امیر سالم در اتباط باشند تا مشاوره های لازم در مورد دوره های آموزشی آموزشگاه به آنها داده شود.

4.1/5 - (12 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *