پرسنل حرفه ای و آموزش دیده تضمینی خوب برای موفقیت رستوران ها

پرسنل حرفه ای و آموزش دیده تضمینی خوب برای موفقیت رستوران ها

راه اندازی یک کسب و کار جدید و رساندن آن به موفقیت پروسه ای طولانی و سخت می باشد که شاید در نظر خیلی از افراد این گونه نباشد. شما برای برند سازی و موفقیت در یک بیزینس باید پارامتر ها مختلفی را در نظر گرفته و آن ها در کسب و کار خود به کار ببرید. در این مقاله گروه مشاوران برتر قصد دارد یکی از مهم ترین مراحل راه اندازی رستوران را به شما معرفی نماید. این مرحله ی مهم و تاثیر گذار انتخاب و استخدام پرسنل و نیروی کار نام دارد که برای چنین کسب و کاری باید به دقت انجام شود. همان طور که اطلاع دارید اگر شما بخواهید یک رستوران راه اندازی کنید، ابتدا باید مکان مناسبی برای این بیزینس تهیه کرده و سپس کارتان را آغاز کنید. در شروع کار و پس از تامین نیازهای اولیه یکی از دغدغه های بزرگی که مدیران ارجمند دارند این است که چگونه می توان با تجربه ترین و حرفه ای ترین پرسنل و خدمه را شناسایی و استخدام کرد؟

یک مدیر موفق می داند که اگر نیروی کار انتخاب شده در زمینه کاری خودشان از مهارت کافی بهره مند نباشند، در نهایت بازدهی کارشان پایین خواهد آمد و نتیجه ی مطلوب به دست نمی آید؛ بنابراین لازم است که پس از راه اندازی رستوران افرادی را گزینش نمایید که از دانش و آگاهی و تجربه و مهارت کافی در زمینه ی امور آشپزی، مهمانداری و …. برخوردار باشند تا بتوانند کمی کار شما را برای تبدیل شدن به برند محبوب مشتریان ساده تر کنند.

استخدام نیرو و کادری حرفه ای برای رستوران

چگونه پرسنل با تجربه و کاربلد را برای رستوران خود استخدام کنید؟

به منظور پاسخ دادن به این سوال شما باید در ابتدا مشخص کنید که فردی که می خواهید استخدام کنید، قرار است دقیقا چه کاری انجام دهد؛ زیرا معیار ها و ویژگی های فردی که مثلا در قسمت آشپزخانه رستوران شما کار می کند با فردی که صرفا فقط وظیفه اش گرفتن سفارش است تفاوت دارد، بر این اساس توجه به این مورد جهت استخدام پرسنل بسیار ضروری و با اهمیت است. در حالت کلی و از دید گروه سر آشپزان برتر اگر بخواهیم به مهم ترین و ضروری ترین ویژگی های مشترک بین تمامی افراد و نیروی کار رستوران اشاره نماییم، لازم است که موارد زیر بیان گردد:

1.برخورداری از مهارت کار گروهی

مهم ترین موضوعی که در چنین مشاغلی مطرح می شود، این است که تمامی افراد مجموعه این توانایی را داشته باشند که به صورت گروهی کار کنند و فقط یک هدف مشترک بین آن ها باشد و آن هم رسیدن به موفقیت کاری و درست و بدون نقص انجام شدن امور؛ بنابراین در زمان استخدام پرسنل برای رستوران خود حتما باید از فرد مورد نظر تست و امتحان گرفته شود و این موضوع را به خوبی بررسی کنید که این فرد تا چه حد روحیه و توانایی انجام کار در یک مجموعه را دارد؟ معمولا کسانی که از قبل تجربه ی فعالیت در یک مجموعه نظیر کافی شاپ، رستوران یا فست فود را داشته اند با چنین مهارتی آشنا هستند.

2.نظم و مدیریت کار

اگر هر یک از افراد پرسنل مجموعه ی شما وظیفه شناس و منظم نباشند، روی نتیجه ی کار بقیه نیز تاثیر خواهند گذاشت و باعث ایجاد ناهماهنگی در کسب و کار خواهند شد، مثلا اگر سر آشپز رستوران سفارشات را در زمان تعیین شده آماده و تحویل ندهد، سایر خدمه نیز نمی توانند کار خودشان را به موقع انجام داده و نتیجه ای به جز هدر رفتن زمان، اتلاف مواد غذایی، نارضایتی مشتری و کاهش اعتبار و محبوبیت برند شما نخواهد داشت.

3.نحوه ی برخورد و فن بیان

پرسنل رستوران باید از چگونگی برخورد صحیح و استاندارد و روش های ابراز احترام به مشتری اطلاعات داشته باشند و بدانند که چه رفتاری مورد پسند مخاطبان واقع می شود. بهره مندی از فن بیان و ارتباطات موثر یکی از مهارت هایی است که در زمان استخدام پرسنل برای رستوران باید از آن مطمئن شوید.

البته که شما به عنوان مدیر به منظور همکاری با نیروی کار حرفه ای تر و با تجربه تر لازم است که موارد لازم را نیز در نظر بگیرید و شرایطی برای آنان فراهم کنید که بتوانند در نهایت رضایت و راحتی به کار مفید مشغول شوند؛ یعنی برترین سر آشپزان و پرسنل رستوران حرفه ای باید از مزایا و دستمزد مناسب و البته برخورد حرفه ای و مسالمت آمیز شما به عنوان شخص مدیر رستوران بهره مند شوند.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *