برآورد هزینه راه اندازی فست فود و رستوران

برآورد هزینه راه اندازی فست فود و رستوران

تخمین هزینه های احتمالی در یک پروژه باعث می شود تا بتوان به نحو احسن سرمایه ی موجود را مدیریت نمود. اگر قبل از راه اندازی یک کسب و کار وقت و زمان کافی برای تعیین کردن میزان هزینه های اصلی و جانبی صرف نشود؛ قطعا با مواردی مواجه خواهید شد که در طول پروژه خرج های اضافی و اقدامات نسنجیده ای را به وجود می آورد؛ پس در صورتی که می خواهید از ابتدا درست و بدون اتلاف وقت و هزینه ی اضافی پیش بروید، پیشنهاد می کنیم که با کارشناسان گروه مشاوران برتر مشاوره نمایید. برآورد هزینه راه اندازی فست فود و رستوران یکی از مهم ترین بخش های این پروسه است؛ زیرا باعث می شود تا کارفرما به یک شناخت کلی در مورد آنچه که لازم است برسد و سپس بر اساس بودجه ای که در اختیار دارد، بهترین تصمیم را بگیرد.

موفقیت در این پروژه نیازمند آموزش و برنامه ریزی دقیق و جامع است. به یاد داشته باشید که شما با وارد شدن به چنین بیزینس هایی مجموعه ای از رقبا را به صورت روزانه در کنار خود خواهید داشت؛ پس باید حرفه ای عمل نمایید. شما به عنوان کارفرما قبل از راه اندازی رستوران یا فست فود موظفید برخی از مسایل را به درستی تحلیل نمایید:

موقعیت فعلی کسب و کار و بازار مخاطبان، برآورد هزینه ها، تعدد رقبا، هدف اصلی از ایجاد چنین شغلی، برنامه های کوتاه مدت و بلند مدت، ابزارها و امکانات موجود و غیره، سنجش تمامی این موارد برای دستیابی به یک برنامه ریزی کامل به منظور راه اندازی رستوران و فست فود ضروری می باشد.

راه اندازی فست فود

برآورد هزینه راه اندازی فست فود

همانطور که گفتیم شما برای فعالیت در چنین حرفه ای، باید نسبت به آن آگاهی داشته باشید و به خوبی ارزیابی کرده باشید که چه مواردی شامل برآورد هزینه ها خواهد شد؟ برخی از این موارد در ادامه ی این مطلب بیان شده اند.

  • قطعا منو و تنوع غذایی موضوعی جداگانه است اما اینکه برای درست کردن انواع فست فود به چه مواد اولیه ای نیاز خواهد بود و این مواد اولیه چگونه باید تامین شوند و به چه میزان هزینه ساز هستد؛ موردی است که تنها زمانی مشخص می گردد که دید عمیق تری نسبت به قضیه داشته باشید.
  • در هنگام برآورد هزینه راه اندازی فست فود، محل و منطقه ی جغرافیایی آن بسیار مهم است. بدیهی است که اگر کسب و کار خود را در محله ای پر رفت و آمد که ساکنین آن وضع اقتصادی بهتری دارند، بر پا نمایید؛ میزان فروش بالاتری نیز خواهید داشت. اگر موقعیت جغرافیایی کسب و کارتان در داخل شهر باشد و به مراکزی مثل مدارس، دانشگاه ها، مجتمع های تجاری و خرید و …. نزدیک تر باشد نیز بهتر است.
  • یکی دیگر از موارد مهم در برآورد هزینه راه اندازی فست فود امکاناتی است که شما می خواهید به مشتریان ارائه دهید؛ برای مثال ویژگی های خاصی را در دکوراسیون داخلی و محیط درونی پیاده سازی نمایید و یا پارکینگ اختصاصی داشته باشید؛ بنابراین به هر میزان که این امکانات افزایش یابد شما نیازمند متراژ بیشتری از ملک هستید و قطعا هزینه ی خرید، اجاره یا رهن مکانی مناسب برای راه اندازی فست فود، بیشتر خواهد شد.
  • سنجش تعداد پرسنل مورد نیاز برای بخش آشپزخانه، سالن و صندوق در چنین کسب و کاری نیز مهم است؛ چون در نهایت باید برای هر یک از این افراد حقوق و مزایایی در نظر بگیرید.

راه اندازی رستوران

برآورد هزینه راه اندازی رستوران

از جمله بهترین روش های کمک کننده برای اینکه بتوانید تا حدودی تعیین نمایید که آیا بودجه ی مالی شما برای بر پا نمودن یک رستوران کافی است یا خیر؛ صحبت کردن و گرفتن مشاوره از کسانی می باشد که در این حوزه فعالیت داشته اند یا هم اکنون صاحب رستوران یا فست فود هستند. شما به عنوان صاحب یک کسب و کار باید قبل از پیاده سازی پروژه  به یک دید کلی برسید که در این حرفه ، بعد از گذشت چه مدت زمانی سرمایه ی اولیه خود را باز خواهید یافت؛ این موضوع نیز یکی از مسایل مهمی است که ذهن کسانی را که به دنبال برآورد هزینه راه اندازی رستوران هستند، به خود مشغول می سازد.

برای اینکه بتوانید در مدت زمان مناسب تری اطلاعات لازم برای فعالیت در این بیزینس پر طرفدار را کسب نمایید، پیشنهاد می کنیم که با گروه مشاوران برتر در تماس باشید.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *