هزینه راه اندازی کافه سیار

هزینه راه اندازی کافه سیار

اگر شما  در زمینه ی بیزینس هایی مانند رستوران و فست فود ها اطلاعاتی داشته باشید، حتما می دانید که راه اندازی این نوع کسب و کار در صورتی که با اصول و شیوه ی درستی انجام نشود، مشکلات و هزینه های زیادی را به همراه خواهد داشت؛ بنابراین بهتر است قبل از انجام دادن هر کاری ابتدا تمامی جوانب و مراحل کار را در نظر گرفته و برای اجرا هر یک از آن ها استراتژی مورد نیاز را به کار ببرید و چه بهتر که از مشورت کردن و مشاوره گرفتن از افرادی که در این خصوص دارای تجربه هستند نیز غافل نشوید. یکی از خدمات تخصصی گروه مشاوران برتر ارائه ی اطلاعات کافی به کسانی است که قصد راه اندازی کافه سیار را دارند. معمولا چنین افرادی با یک دغدغه ی بزرگ مواجه هستند و آن هم تامین اصولی و استاندارد هزینه های مورد نیاز بر اساس میزان بودجه و سرمایه ی اولیه است. در این مقاله به بررسی هزینه های لازم برای راه اندازی کافی شاپ سیار خواهیم پرداخت.

کافه رستوران سیار، شغلی جدید با نگرشی جدید

در سال های گذشته تقریبا تمامی رستوران ها، کافه ها و فست فود ها نحوه ی کار مشخص و ثابتی داشتند؛ یعنی همه ی آن ها دارای یک مکان مشخص و از شیوه ی کاری یکسانی برخوردار بوده اند ولی امروزه با پیشرفت و توسعه ی کسب و کار های آنلاین، تغییر سلایق و علایق مشتریان و بیان ایده های جدید می توان چنین بیزینس هایی را به دو نوع کلی دسته بندی نمود.

  • نوع اول همان بیزینس هایی هستند که در قالب رستوران ، کافی شاپ یا …. سالیان سال وجود داشته اند و هنوز هم در انتظار جذب مشتریان بیشتر به کارشان ادامه می دهند.
  • نوع دوم کسب و کار هایی است که از تغییر و تحول استقبال کرده اند و در مکان ها و فضاهای مختلف سرویس های لازم را ارائه می دهند؛ یعنی دارای مکان ثابتی و مشخصی نیستند و در واقع به صورت سیار و یا آنلاین فعالیت می کنند. این نوع کسب وکار ها همان ایده های جدیدی هستند که هر روز به دلایل مختلفی از جمله راحت تر بودن شیوه ی کار و یا  استقبال مردم در حال توسعه و گسترش می باشند. اهداف و نگرش های متفاوتی می توانند باعث شود که یک شخص یا یک مجموعه ی کاری این نوع کسب و کار را انتخاب نمایند اما از مهم ترین اهداف و البته دستاورد های فعالیت در قالب کافه رستوران سیار می توان به تعامل و ارتباط بیشتر و صمیمانه تر با مشتریان اشاره کرد، به صورتی که به راحتی می توان در مکان های مختلف ، مناطق شهری و یا حتی در قالب مسافرت در اکثر نقاط جغرافیایی خدمات لازم را به مخاطبان ارائه داد و علاوه بر فروش بیشتر از این طریق به تبلیغات و معرفی کسب و کار خود نیز مشغول شد.

راه اندازی کافی شاپ رستوران سیار

برای راه اندازی رستوران سیار به چه میزان سرمایه اولیه نیاز دارید؟

 گروه مشاوران برتر از شما دعوت می کند تا در ادامه ی این مقاله، بررسی هزینه های راه اندازی کافه رستوران سیار را مطالعه نمایید.

همانطور که گفته شد، نوع اول بیزینس هایی بودند که مدت زمان زیادی از فعالیت آن ها می گذرد و اکثر آن ها دارای مشتریانی ثابت هستند. این کافه ها و رستوران ها در زمان راه اندازی نیاز به یک مکان مشخص و محیط کاری ثابت دارند که تهیه ی این مکان هزینه ی بالایی را به همراه خواهد داشت. علاوه بر این هزینه ی اولیه ای که برای خرید ساده ترین تجهیزات نیاز می باشد، مبلغ قابل توجهی است که به هزینه ی راه اندازی چنین کسب و کاری می افزاید؛ برای مثال شما احتیاج دارید که تجهیزات آشپزخانه ی مورد نظرتان را خریداری کنید و همچنین باید میز و صندلی و دکوراسیونی مناسب برای برای محیط کاریتان داشته باشید.

با در نظر گرفتن تمامی هزینه ها به این نتیجه خواهیم رسید که راه اندازی کافه و یا رستوران نیاز به سرمایه ی اولیه ی کافی دارد و در صورت توجه نکردن به این مورد ممکن است در ادامه ی کار به مشکلات زیادی برخورد کنید و یا حتی کسب و کار شما با شکست مواجه شود. در مقابل این روش آغاز کسب و کار های مرتبط با کافی شاپ و رستوران، نوع دوم یعنی کافه رستوران سیار قرار دارد که هزینه ی راه اندازی چنین کسب و کار هایی در مقایسه با نوع اول به مراتب پایین تر بوده و همچنین به دلیل جذابیت، انعطاف پذیری و تازه بودن این ایده با استقبال زیاد مخاطبان و مشتریان از هر قشر و با هر سن و سالی مواجه خواهد شد. به صورت کلی شما برای راه اندازی کافه ی سیار نیاز به یک ماشین مناسب و تجهیزات اولیه ی ساده ای خواهید داشت که همه ی این موارد با داشتن سرمایه ای کم قابل تهیه هستند.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *