دکوراسیون فست فود و رستوران

دکوراسیون فست فود و رستوران

یکی از مهم ترین عوامل تاثیر گذار بر میزان فروش کسب و کارهایی مثل رستوران و فست فود، دکوراسیون و نحوه ی چیدمان نمودن فضای داخلی و بیرونی آن محیط می باشد، البته که کیفیت غذا و نحوه ی ارائه ی سرویس های غذایی اولین نکته ی مهم قابل توجه می باشد اما چگونگی دیزاین محیط داخلی نیز بسیار اهمیت دارد. وقتی که محیطی به جلوه های بصری لازم آراسته باشد؛ این آراستگی به بهترین شکل در دید مخاطبان و مشتریان پدیدار می گردد و تاثیر مستقیمی بر دیدگاه و نظر آنان در مورد چنین کسب و کاری خواهد داشت.

حتما شنیده اید که بسیاری از افراد رستوران یا فست فود خاصی را به یکدیگر پیشنهاد می دهند و می گویند که برای مثال ظاهر و دکوراسیون زیبایی دارد، محیط داخلی دنجی دارد، برای تولد و مهمانی گرفتن مناسب است و …. در واقع تعریفات این چنینی برگرفته از تاثیری است که آن مجموعه با رعایت کردن و به کار گیری نکاتی خاص، توانسته است در ذهن مخاطبان ایجاد نماید؛ پس چرا به میزان بیشتری به دکوراسیون داخلی فست فود یا رستوران خود توجه نکنید؟

مهم ترین نکات در طراحی دکوراسیون داخلی فست فود و رستوران چیست؟

ایجاد حس راحتی و آرامش و همچنین دعوت غیر مستقیم از مشتریان به دیدن زیبایی های فضای اطراف از جمله مهم ترین اهداف طراحی و دیزاین چنین محیط هایی می باشد. موفقیت این کسب و کار پس از اینکه بتواند غذایی با کیفیت و خوشمزه را با مردم ارائه دهد، در گرو این خواهد بود که چگونه و تا چه حد توانسته باشد از تکنیک ها و عناصری که بر مشتریان تاثیر مثبت دارند، استفاده نماید. طراحی دکوراسیون داخلی مناسب برای فست فود و رستوران یکی از مواردی است که قطعا و حتما اگر به شیوه ای استاندارد و اصولی انجام شود می تواند نتیجه ای خوب و بی نظیر را برای آن کسب و کار و همچنین موجبات تامین رضایت مشتریان را فراهم آورد.

راه اندازی رستوران - دکوراسیون رستوران

در ادامه به برخی از مهم ترین مواردی که باید در پروسه ی طراحی مورد توجه قرار گیرند، اشاره شده است.

  • توجه به نوع بیزینس، فست فود یا رستوران : هر یک از این مشاغل ویژگی های خاصی دارد که در نتیجه موجب متفاوت شدن نیازمندی هایشان از یکدیگر می شود. شما اگر قصد طراحی دکوراسیون داخلی دارید اول از همه باید کسب و کارتان را به خوبی بررسی نمایید.
  • سبک رستوران چیست؟ ایرانی یا فرنگی؟ توجه به سبک یک رستوران در تعیین دکور و چیدمانی که با فرهنگ ها و ملیت ها آداب و رسوم هماهنگی داشته باشد و برای مشتریان تداعی کننده ی یک حس خوب از یک کشور یا قوم خاص باشد، بسیار تاثیر گذار خواهد بود.
  • میزان بودجه: سرمایه ی اختصاص یافته به پروژه ی طراحی دکوراسیون چه مبلغی است؟ شما باید در ابتدا بودجه را مشخص کنید تا بتوانید بر اساس آن متریال ها و مواد اولیه ی لازم را به میزان کافی خریداری نمایید و به این ترتیب از ایجاد هر گونه هزینه ی اضافی جلوگیری خواهد شد.

برای طراحی دکوراسیون داخلی فست فود یا رستوران به چه مواردی توجه نمایید؟

  • استفاده درست و به جا از عناصر تبلیغاتی: این عناصر می توانند انواع تابلوها باشند. ( تابلوی معرف کسب و کار شما که به طور معمول در فضای بیرونی نصب می گردد، تابلوهای با کیفیت تبلیغاتی مرتبط با انواع غذاهایی که ارائه می دهید و حتی منوی غذایی )
  • رنگ بندی: استفاده از رنگ های متناسب با نوع کسب و کار فست فود یا رستوران داری و به کارگیری از آن ها در تمامی اجزای کوچک و بزرگ موجود در فضا ( دیوارپوش، کف پوش، میز و صندلی ها و …. )
  • بهره مندی از تکنیک های مناسب نورپردازی: بعد از غذای با کیفیت و سرویس دهی مناسب، یکی از حقوق اصلی مشتریان شما این است که در محیطی تمیز و روشن و همراه با نور کافی بتوانند غذای خود را میل کنند. شدت نور و نوع نور ردازی ای که از آن در بخش های مختلف محیط داخلی رستوران یا فست فود استفاده شده است، می توانند تجربه ی متفاوتی را برای مشتریان ایجاد نماید. شما به وسیله نور و رنگ ها و در ترکیب با رایحه ی لذت بخش غذاها می توانید احساسات متفاوتی را برای آنان خلق نمایید.

برای بهره مندی از خدمات مشاوره طراحی دکوراسیون داخلی فست فود و رستوران می توانید با کارشناسان و طراحان گروه راه اندازی فست فود و رستوران مشاوران برتر تماس حاصل فرمایید.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *