اهمیت سیستم انتقادات و پیشنهادات در افزایش محبوبیت یک فست فود

اهمیت سیستم انتقادات و پیشنهادات در افزایش محبوبیت یک فست فود

یکی از مسائلی که مدیران و صاحبان فست فود ها در هنگام راه اندازی فست فود نمی توانند به درستی علت آن را تشخیص بدهند، مشکلات و نقص های موجود در نحوه ی عملکرد و کارشان می باشد ؛زیرا اکثر مدیران از تمامی جنبه ها و البته از دیدگاه مشتریان و مخاطبان به بیزینس خود نگاه نمی کنند و به دلایل متعددی آن گونه که باید دقت کافی را به جهت بررسی تمامی پارامتر های مهم در خصوص بیزینس فست فود به کار نمی گیرند. برای رفع مشکلاتی که عموما در نحوه ی عملکرد یک مجموعه به وجود می آید، راهکار های زیادی وجود دارند که دانستن آن ها به یک مدیر حرفه ای کمک بزرگی خواهد کرد و دستاورد های زیادی را به همراه خواهد داشت که یکی از آن ها کسب محبوبیت و برند شدن فست فود شما خواهد بود.

در این مقاله گروه مشاوران برتر به صورت تخصصی یک راهکار مهم را مورد بررسی قرار خواهد داد. این راه حل مناسب به منظور بررسی کسب و کار از دیدگاه مخطبان و مشتریان این است که از طریق تنظیم نظرسنجی ها و سوال کردن از مخاطبان خود یا همان سیستم انتقادات و پیشنهادات، بتوانید کنترل جامع تری بر کسب و کار خودتان داشته باشید. زمانی که شما نظر مشتریان را در مورد بیزینس خود جویا می شوید، این کار مزایای زیادی را برایتان به همراه خواهد داشت. نظرسنجی و پرسیدن برخی سوالات از مشتری باعث می شود که مسیر کاری شما به درستی طی شود و در واقع پیشرفت فست فود را آنگونه که مخاطبان شما رقم می زنند، تضمین می کند.

مزایای استفاده از روش انتقادات و پیشنهادات در فست فود چیست؟

  1. نظر سنجی و پرسیدن سوال از مشتری باعث می شود که حس خوبی برای آن ها ایجاد شده و در واقع به نوعی احترام گذاشتن به مخاطبان و موثر و سهیم دانستن آن ها در آینده ی کسب و کارتان می باشد.
  2. موضوع بعدی که اهمیت بسیار بالاتری دارد، این است که شما با سوال کردن از مخاطبانتان می توانید از سلیقه و نظرات آن ها اطلاعات مهمی را دریافت نمایید. مدیران و صاحبان فست فود توجه داشته باشند که این اطلاعات دارای ارزش زیادی می باشد و با تحلیل و به کارگیری آن ها در یک کسب و کار خاص می توان زمینه های استواری را برای پیشرفت فراهم نمود؛ زیرا با استفاده از سیستم انتقادات و پیشنهادات از آن چه که مشتریان در خصوص بیزینس شما انتظار دارند، با خبر خواهید شد و می دانید که آن ها به دنبال چه غذایی، با چه ویژگی هایی، با چه طعمی، با چه کیفیتی و قیمتی هستند.
  3. به زودی به یک برند بدون رقیب و متمایز تبدیل می شوید. شما با اطلاعاتی که به دست آورده اید می توانید تغییرات مثبتی را در نحوه ی کارتان ایجاد نمایید و از سایر رقیبانتان جلو تر باشید. البته برای اینکه بهتر بتوانید از انتقادات و پیشنهادات مشتری اطلاع پیدا کنید، باید راه و روش آسان تری را برای سوال پرسیدن درباره این موضوع انتخاب و به کار بگیرید. در ادامه ی این مقاله از سایت گروه مشاوران برتر به سه مورد از راه حل های مناسب و عالی اشاره شده است.

میزبانی رستوران

سیستم انتقادات و پیشنهادات فست فود به صورت پرسش حضوری از مشتری

کاری که شما باید در این مرحله انجام بدهید، این است که در هنگام مراجعه ی افراد به فست فودتان و در زمانی مناسب به صورت حضوری ( کلامی یا نوشتاری ) سوالات مورد نظرتان را از آن ها بپرسید. توجه داشته باشید که در این روش نباید سوال های پرسیده شده، وقت و زمان مخاطبان شما را بگیرید و باعث ناراحتی آن ها شود؛ بنابراین در طراحی سوال و همچنین نحوه ی بیان و ارتباط با مشتریان فست فود خود با استفاده از این روش نهایت دقت را داشته باشید.

مشتریان فست فود، انتقادات و پیشنهادات خود را به شما پیامک می کنند.

اگر شما اطلاعات تماس مشتریان و مخاطبان را داشته باشید، می توانید با ارسال پیامک از طریق سامانه ی مخصوص سوالات خود را مطرح نماید و پاسخ ها را دریافت کنید. توجه داشته باشید که ممکن است مشتریان زیادی تمایل به پاسخ گویی به پیامک شما را نداشته باشند. راهکاری که پیشنهاد می شود این است که با گذاشتن جایزه و هدیه ای با ارزش یا پیشنهادی جذاب می توانید میزان پاسخ های دریافتی را افزایش دهید.

به مشتریان فست فود خودتان ایمیل بزنید.

اگر کسب و کار شما دارای وب سایت می باشد، حتما لیست ایمیلی از مخاطبان و مشتریانتان در اختیار دارید که می توانید همانند روش ارسال پیامک عمل کنید و فید بک های مخاطبان خود را به صورت ( انتقادات و پیشنهادات ) دریافت نمایید.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *