راهنمای استخدام پرسنل رستوران

راهنمای استخدام پرسنل رستوران

همانطور که قبلا در مقالات تخصصی سایت گروه مشاوران برتر ذکر شده است، برند شدن یک رستوران نیازمند این است که مدیریت پارامتر های زیادی را در خصوص این کسب و کار رعایت نماید، یکی از مهم ترین این موارد استخدام خدمه و پرسنل کارآمد و حرفه ای می باشد. برخورداری از نیروی کار با مهارت و با تجربه باعث می شود که رستوران تازه راه اندازی شده ی شما همانند یک مجموعه ی با سابقه به نظر برسد و به کار خود ادامه دهد. در ابتدای فعالیت ممکن است ضعف ها و ایراداتی در زمینه ی طبخ غذا و ارائه ی سرویس به مراجعه کنندگان وجود داشته باشد و حتی باعث نارضایتی مشتریان شود؛ بنابراین با استخدام پرسنلی بهره مند از فن بیان قوی و رفتار حرفه ای و مشتری پسند، می تواند باعث  شود که در زمان بروز چنین مشکلات مختلف بتوان همچنان رضایت و توجه مشتریان رستوران را حفظ نمود.

چگونه بهترین و مناسب ترین پرسنل و نیروی کار را برای رستوران خود انتخاب نمایید؟

یکی از دغدغه های اصلی صاحبان رستوران ها و به ویژه افرادی که به تازگی وارد این کار می شوند؛ نحوه ی انتخاب پرسنلی حرفه ای و کاربلد رستوران می باشد که در ادامه ی این مقاله ، مشاوران برتر به بررسی این موضوع پرداخته و راهکارهای مفیدی را به منظور استخدام نیروی کار رستوران توضیح خواهد داد.

  • اولین و مهم ترین ویژگی که نیروی کار حرفه ای باید از آن برخوردار باشند، این است که مهارت کلامی و فن بیان مناسبی را در کارشان به کار ببرند. اگر شما به عنوان مشتری به یک رستوران مراجعه کنید و افرادی که در آنجا کار می کنند، از شما به خوبی استقبال نمایند و در واقع تحویلتان بگیرند، حتی اگر به طور صد در صد از غذاها و یا خدمات آن راضی نباشید، اما هرگز یادتان نخواهد رفت که چقدر محترمانه، مناسب و صمیمی با شما رفتار شده است؛ بنابراین احترام گذاشتن به مشتری یکی از تکنیک هایی می باشد که در جلب اعتماد و توجه مشتریان بسیار تاثیر گذار بوده و می تواند به افزایش محبوبیت بیزینس رستوران کمک زیادی کند.
  • دومین ویژگی ای که در هنگام استخدام پرسنل رستوران باید به آن توجه گردد، مهارت کاری فرد مورد نظر است. صرفا داشتن مهارت های کلامی و فن بیان فوق العاده برای فعالیت موثر در این کسب و کارکافی نمی باشد و اگر نیروی کار دارای مهارت کاری مناسب، سابقه ی کاری در این زمینه و تجارب لازم باشد ،بهترین گزینه ی برای استخدام و کار کردن در رستوران شما خواهد بود.

پرسنل حرفه ای رستوران

استخدام پرسنل رستوران بر اساس مهارت های فردی

  • سومین موردی که باید به آن توجه کافی شود، این است که یک شخص در کدام قسمت رستوران شما قرار است، فعالیت کند و بر این اساس قبل از انجام هر کاری ابتدا باید معیار ها و استاندارد هایی که از پرسنل می خواهید را مشخص نمایید. این معیار ها با توجه به مکانی که قرار است شخص مورد نظر کار کند، متفاوت می باشد؛ برای مثال وظایف و مهارت های لازم برای فردی که در بخش آشپزخانه رستوران کار می کند با فردی که گارسون رستوران می باشد ،تفاوت های کاری زیادی دارند و به مهارت های متفاوتی باید تسلط داشته باشند؛ پس برای استخدام نیروی کار رستوران عجله نکنید و سعی کنید از بین گزینه های موجود، آن فردی را که بیشتر از سایرین با مهارت های لازم برای یک وظیفه ی خاص تناسب دارد، انتخاب نمایید.
  • چهارمین مورد که شاید از نظر خیلی از صاحبان رستوران ها دارای اهمیت کم تری باشد، توجه به ظاهر پرسنل است. اگر افراد استخدام شده در مجموعه ی شما از ظاهر خوب و آراسته و لباس های مرتب و تمیز برخوردار باشند، در جلب توجه مشتری بسیار تاثیرگذار خواهند بود.

توجه داشته باشید که قبل از استخدام پرسنل رستوران بهتر است که با تحقیق و بررسی و یا مشورت کردن با کارشناسان گروه مشاوران برتر مجموعه ای از تست ها و سوالات مناسب را آماده کرده و از داوطبان بپرسید. این کار باعث می شود که پروسه ی انتخاب بهترین پرسنل راحت تر سپری شود.کاری که شما به عنوان مدیریت و صاحب این کسب و کار باید انجام بدهید این است که پس از گرفتن تست های مربوطه، نتایج را بررسی و تحلیل کنید و در نهایت مناسب ترین افراد را انتخاب و استخدام نمایید.

Rate this post

2 دیدگاه در “راهنمای استخدام پرسنل رستوران

  1. مکان یک رستوران به لحاظ جغرافیایی مثلا راه اندازی یک رستوران در یکی از روستاهای نزدیک به شهر چقدر در موفقیت رستوران تاثیر دارد?

    1. درود بر شما. مکان یک رستوران خیلی مهم می باشد. بخصوص اینکه اگر شما برند معتبر و تبلیغات بزرگی نداشته باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *