نکات مهم در هنگام طراحی منوی فست فود ها و کافی شاپ ها

نکات مهم در هنگام طراحی منوی فست فود ها و کافی شاپ ها

بدیهی است که راه اندازی کافی شاپ و راه اندازی فست فود دارای مراحل مختلفی می باشد و اگر قصد فعالیت در چنین بیزینس هایی را دارید، ضمن انجام دادن بی نقص هر یک از مراحل لازم باید به موارد جزیی متعددی نیز توجه داشته باشید که یکی از این موارد تنظیم و طراحی منو کافی شاپ یا فست فود شما می باشد. اینکه چگونه می توان یک menu حرفه ای برای ارائه به مشتریان تنظیم و تهیه کرد، سوالی است که گروه سر آشپزان برتر در این مقاله به آن پاسخ خواهد داد. منو کافی شاپ یا فست فود ما در واقع به نوعی نشان دهنده ی غذاها، نوشیدنی ها و خوراکی هایی است که شما به مشتریان و مراجعه کنندگان ارائه می دهید؛ بنابراین لازم است به گونه طراحی و تنظیم شود که بتواند متناسب با نیاز ها، تمایلات و درخواست های مشتریان باشد.

ویژگی های مهم در طراحی منوی فست فود و کافی شاپ ها

1.طراحی ساده و زیبا

حتما شما هم بار ها به کافی شاپ های زیادی مراجعه کرده اید و با این مشکل مواجه شده اید که منوی آن ها بسیار پیچیده باشد و یا حتی خواندن لیست غذا و نوشیدنی ها برای شما سخت شود، این یکی از مشکلات مهمی است که در صورت برطرف نکردن آن مشتری مجبور خواهد شد که از پیشخدمت یا ویتر کافه در مورد تک تک موارد درج شده در منو سوال بپرسد و بدون شک انتخاب غذا برای مشتریان شما سخت خواهد شد. منو فست فود یا کافی شاپ باید به گونه باشد که همه ی افراد بتوانند به راحتی آن را بخوانند و در عین داشتن سادگی، زیبایی خاصی نیز داشته باشد و با فونتی خوانا و واضح محتویات و مواد تشکیل دهنده ی هر آیتم نیز ذکر شده باشد.

2.رنگ بندی و نحوه ی نوشتن غذاها

ابتدا شما باید با استفاده از تکنیک های روانشناسی، رنگ مناسبی را برای طراحی کردن منو ها استفاده کنید که برای مشتریان شما جذاب به نظر برسد. علاوه بر این نحوه ی نوشته شدن لیست غذا و نوشیدنی ها و همچنین ترتیب قرار دادن آن ها از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است که حتما باید در طراحی منو به آن توجه ویژه ای داشته باشید.

3.استفاده از عکس در طراحی منو کافی شاپ و فست فود

یکی از مواردی که باعث جذابیت بیشتر منو خواهد شد؛ استفاده از تصاویر گویا و زیبا می باشد. اگر شما تمایل به استفاده از این مورد دارید حتما دقت داشته باشید که از عکس های با کیفیت و متناسب با زمینه ی کاری خود استفاده نمایید.

4.نوشتن جزییات و مواد اولیه ی غذا و نوشیدنی ها

شاید تعدادی از مشتریان کافی شاپ یا فست فود شما بخواهند در مورد مواد اولیه ی تشکیل دهنده ی غذاها و یا نوشیدنی های طبیعی قابل سرو، اطلاعاتی داشته باشند؛ پس بهتر است با فونت کوچک تر این مورد را در زیر هر یک از موارد بنویسید. همچنین این کار باعث می شود اگر مشتریان شما نخواهند ماده ی اولیه ی بخصوصی در تهیه ی غذای آن ها استفاده نشود، به راحتی به شما اطلاع بدهند و در واقع به کارگیری این ویژگی در طراحی منو کافی شاپ و فست فود  به مخاطبان و مشتریان شما قدرت انتخاب بیشتری در نحوه ی تهیه غذا و نوشیدنی ها را می دهد و باعث می شود که خدمات مجموعه ی شما، همان طور که مورد پسند مشتریانتان می باشد ارائه شوند.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *