راه اندازی کافی شاپ در مشهد

راه اندازی کافی شاپ در مشهد

راه اندازی کافی شاپ در مشهد بصورت کاملا حرفه ای و تخصصی توسط گروه مشاوران برتر. امروزه تغییرات زیادی در سبک زندگی مردم ایجاد شده است. تفریحات و گرایشات جوانان امروزی موجب شده است که محیط هایی همانند کافه ها بیش از سالیان قبل شلوغ باشند و همواره با استقبال مخاطبان مواجه شوند. با گسترش یافتن فرهنگ کافه نشینی در ایران، کسب و کار راه اندازی کافی شاپ نیز به میزان زیادی رونق گرفته است و سرمایه داران زیادی با هدف انجام دادن این کار در حال کسب اطلاعات از منابع مختلف هستند. شاید در یک نگاه، فعالیت در این حرفه جذاب و حتی آسان به نظر برسد اما همانند هر شغل دیگری سختی ها و پیچیدگی های خودش را دارد و محال است که کسی بدون داشتن آگاهی کافی از چگونگی کافه داری و مدیریت آن و همچنین تسلط به بار گرم و سرد بتواند محبوبیت کافی را در نزد مشتریان به دست آورد. با این حساب، داشتن اطلاعات کافی در مورد کلیات و جزییات این شغل ضروری است اما چگونه می توان آگاهی کافی در مورد راه اندازی کافی شاپ به دست آورد؟ آیا اکتفا کردن به منابع چاپی و اینترنتی تحت عنوان راهنما و یا صحبت کردن با کسانی که در این حرفه فعالیت می کنند، کافی است؟ در ادامه ی این مقاله ی تخصصی، گروه مشاوران برتر به مهم ترین و متداول ترین سوالات مطرح شده در خصوص راه اندازی کافه پاسخ خواهد داد.

آیا شرایط راه اندازی کافی شاپ در شهر های مختلف متفاوت است؟

با فرض این که شما قبل از سرمایه گذاری در چنین کسب و کاری، از طریق شرکت ها و موسسات معتبر و فعال در این زمینه ( مثل گروه مشاوران برتر ) توانسته اید اطلاعات حدودی در مورد چگونگی تاسیس یک کافه به دست آورید، این مقاله را با این پرسش ادامه می دهیم که آیا منطقه ی جغرافیایی و شهر های مختلف می توانند بر فعالیت موفقیت آمیز یک کافی شاپ تاثیر گذار باشد یا خیر؟

پاسخ ما به این سوال، بله است. البته که مهم است در چه شهری و چه منطقه ای بیزینس جدیدتان را آغاز می کنید. میزان شلوغی آن شهر، قرار گرفتن در نزدیکی مراکز خرید یا تفریح یا خرید، مجاورت با دانشگاه ها و سالن های تئاتر و سینما بسیار مهم خواهد بود؛ زیرا می تواند افزایش دهنده ی میزان مشتریان روزانه ی شما باشد. فرض کنید که در شهری همانند مشهد که دارای وسعت زیادی است و طبیعتا جمعیت بومی زیادی هم دارد و به علاوه روزانه توریست ها و زائران زیادی هم جزیی از جمعیت این شهر می باشند، راه اندازی کافی شاپ چه قدر مفید خواهد بود، بدون شک همانند بسیاری از رستوران ها و فست فود ها، مشتریان خاص خود را جذب می کند. توجه به فرهنگ مردم شهر مشهد و سبک زندگی آن ها نیز بسیار مهم است. اینکه سپری کردن وقت در کافه جزیی از علایق و رفتارهای متداول و عادات پسندیده ی مردم باشد یا خیر، می تواند بر تعداد مخاطبان شما  و سرعت کسب محبوبیت برندتان تاثیر مثبت بگذارد؛ بنابراین یکی از شرایط راه اندازی کافی شاپ در هر شهری این است که آن منطقه پذیرنده ی کسب و کارتان باشد و با توجه به ویژگی های فرهنگی و طبیعی هر شهر، میزان نیاز به این بیزینس متغیر است.

راه اندازی کافی شاپ در مشهد

مهم ترین استاندارد های رایج برای راه اندازی کافی شاپ چیست؟

صرف نظر از محیط جغرافیایی، شرایط و ویژگی هایی وجود دارد که هر کافه ای باید برای استاندارد بودن از آن ها پیروی نماید.؛ برای مثال:

 • فضای داخلی: حداقل متراژ فضای داخلی 20 متر است و در محیط داخلی بسیار کوچک نمی توان به راحتی وسایل لازم برای آشپزخانه و چیدمان مناسب میز و صندلی ها را در نظر گرفت.
 • تجهیزات آشپزخانه: تمامی کافه ها باید دارای دستگاه های لازم جهت تهیه قهوه و سرو آن، تهیه و سرو سایر نوشیدنی ها، طبخ غذاها و … باشند و بهتر است برای کسب اطلاعات، در خصوص تجهیزات لازم برای راه اندازی کافی شاپ تحقیق نمایید.
 • منوی حرفه ای: طراحی منوی خوب یکی از موارد بسیار مهم است؛ زیرا منو باید به گونه ای باشد که در مدت زمان کم با داشتن جزییات و اطلاعات کافی، تمامی نوشیدنی ها و خوراکی های قابل سرو در کافه را در معرض دید مشتری قرار دهد.

مراحل راه اندازی کافی شاپ در مشهد

گروه مشاوران برتر توصیه می کند که اگر قصد فعالیت در این حرفه را دارید، با دید تخصصی تری پیش بروید و صرفا به عنوان یک شغل به آن نگاه نکنید. مقداری علاقه، چاشنی کارتان کنید و بدانید که نمی شود تنها با دید راه اندازی یک مغازه در این کسب و کار درخشید و محبوب شد. بدین منظور برای راه اندازی کافی شاپ در مشهد لازم است که از مراحل پیش رویتان آگاه باشید. البته برای دانستن جزییات هر مرحله پیشنهاد می کنیم که با شماره های موجود در این سایت تماس گرفته و با کارشناسان و مشاوران مجموعه ی ما مشاوره انجام دهید اما به عنوان یک راهنمایی مختصر و مفید، گزینه های زیر تشکیل دهنده ی مراحل راه اندازی کافی شاپ می باشند.

 • مشاوره با کارشناسان کسب و کار گروه مشاوران برتر
 • تعیین برنامه اقتصادی، پلن و برنامه ریزی کاری
 • انجام مراحل قانونی و تهیه ی مجوزات و مدارک لازم
 • انتخاب مکان و منطقه ی مناسب در شهر مشهد
 • خریداری تجهیزات مربوط به آشپزخانه ی کافه، ظروف سرو و همچنین لوازمی همچون میز و صندلی ها
 • پیاده سازی و طراحی دکوراسیون داخلی
 • طراحی منو / طراحی لوگو
 • استخدام پرسنل حرفه ای و با تجربه
 • بازاریابی و تبلیغات کافی برای معرفی کافی شاپ به ساکنین شهر مشهد و ….
Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *