خریداری تجهیزات آشپزخانه نو به صرفه تر است یا دست دوم

خریداری تجهیزات آشپزخانه نو به صرفه تر است یا دست دوم

یکی از مهم ترین مراحل راه اندازی رستوران، کافی شاپ و فست فود تامین تجهیزات است و بسیاری از افراد به علت مواجه شدن با قیمت های بالای این تجهیزات به تهیه ی انواع دست دوم این وسایل فکر می کنند؛ زیرا این وسایل از قیمت کمتری برخوردارند اما سوالی که در اینجا مطرح می شود این است که آیا خرید تجهیزات دست دوم گزینه ی مناسبی است یا خیر؟ در این مقاله کارشناسان گروه مشاوران برتر به این پرسش بسیار مهم و متداول پاسخ خواهند داد و همچنین به صورت خلاصه به مزیت ها و معایب تجهیزات دست دوم رستوران فست فود و یا کافی شاپ اشاره ای خواهیم داشت.

اگر بخواهیم به طور مختصر و برای مثال مراحل راه اندازی فست فود را بیان کنیم، به این صورت می باشد که ابتدا شما باید مکانی مناسب برای کسب و کارتان فراهم نمایید و سپس مشخص کنید که کسب و کار شما در چه زمینه ای می خواهد فعالیت داشته باشد، در واقع نوع و سبک رستوران خود را مشخص نمایید.اقدام بعدی اجرای دکوراسیون داخلی است و در مرحله دیزاین و چیدمان داخلی رستوران یا فست فود با توجه به نوع آن باید از المان های مرتبط استفاده نمایید و حال می رسیم به یکی از مهم ترین کارهایی که باید به درستی و با درایت و توجه زیاد انجام شود؛ یعنی تامین و خریداری تجهیزات مورد نیاز برای فست فود، رستوران یا کافی شاپ در حال راه اندازی، در این مرحله حساس ترین و با اهمیت ترین کارها صورت می پذیرد است و در پایان نیز برای ماندگاری بهتر و ادامه ی فعالیت خود باید نیروی کار و پرسنل حرفه ای انتخاب نمایید.

خرید تجهیزات رستوران و فست فود

نکات مهم در انتخاب تجهیزات آشپزخانه فست فود و رستوران

  • توجه به میزان فضای موجود در آشپزخانه: بدیهی است که شما باید تجهیزات مختلفی مانند اجاق های گاز صنعتی، یخچال و فریزر، ماشین ظرفشویی و… را تهیه نمایید. قبل از خریداری هر کدام از این وسایل ابتدا نیاز است که فضای داخلی را ارزیابی نمایید. این کار باعث می شود که بدانید خرید چه وسیله ای برای شما مناسب می باشد و در محیط به راحتی جای می گیرد. صرفا به خاطر ارزان تر بودن تجهیزات دست دوم آشپزخانه رستوران یا فست فود اقدام به خرید آن ها نکنید، زیرا باید فضای کافی برای قرار دادن و استفاده از آن ها را داشته باشید.
  • انتخاب تجهیزات کاملا کاربردی: در حالت کلی تجهیزات آشپزخانه به دو دسته تقسیم بندی می شوند؛ دسته اول تجهیزاتی هستند که مورد استفاده در مصارف خانه می باشند. این نوع از وسایل صرفا برای استفاده ی شخصی طراحی شده اند و ظرفیت محدودی دارند. دسته ی دوم تجهیزاتی هستند که با نام تجهیزات صنعتی آشپزخانه شناخته می شوند این وسایل برای رستوران ها و فست فود ها ساخته شده اند. سعی کنید دستگاه هایی را خریداری نمایید که کاملا متناسب با نوع بیزینس شما باشند، سعی کنید به صورت گزینش شده انتخاب نمایید یعنی از خریدا وسایل اضافی بپرهیزید و همواره اولویت را با انتخاب تجهیزاتی مناسب با صرف منطقی ترین و متناسب ترین هزینه ها در نظر بگیرید.
  • تجهیزات آشپزخانه صنعتی نو یا دست دوم: شما در هنگام خریداری وسایل لازم با این موضوع مواجه خواهید شد که خرید انواع دستگاه ها و وسایل نو بهتر هستند یا دست دوم؟ زمانی که شما یک اجاق گاز صنعتی نو برای آشپزخانه فست فود یا رستوران خود تهیه می کنید، این وسیله دارای گارانتی و خدمات پس از فروش است و در صورت خریداری محصولی با کیفیت و برند شناخته شده این تضمین وجود دارد که این محصول مدت زیادی بدون مشکل برای شما کار بکند ولی توجه داشته باشید که هزینه ی خرید این محصول قطعا بالاتر از محصولی دست دوم می باشد. این در حالی است که اگر شما محصولی دست دوم خریداری کنید، ممکن است پس از مدتی دچار مشکلاتی بشود و حتی ممکن است در مواردی نتوانید آن را تعمیر و مجدد از این محصول استفاده کنید و تنها مزیتی که این نوع کالا ها دارند این است که برای خریدشان به سرمایه ای کمتر نیاز است؛ پس در هنگام خرید تجهیزات آشپزخانه رستوران یا فست فود به این نکته توجه داشته باشید که بر اساس بودجه ی خود بتوانید دستگاه های نو و استفاده نشده را بخرید که قطعا از هر لحاظ بهتر خواهند بود.
Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *